Tracąc kalorie ratujesz życie. Nie tylko swoje.

W 2011 roku 40 milionów dzieci na świecie miało nadwagę, a 100 milionów zmarło z głodu. Obie liczby są mocno niepokojące. Są one zestawione w jednym zdaniu, ponieważ dzięki pewnemu projektowi, tracąc zbędne kilogramy, można pomóc w dożywieniu skrajnie ubogich osób.

Weightless Project  to cudowna inicjatywa mająca na celu z jednej strony zmotywowanie osób z nadwagą do zrzucenia kilogramów, a z drugiej zbiórkę funduszy, aby skuteczniej walczyć z głodem na świecie.

Pomysł jest genialny w swojej prostocie, im więcej ćwiczymy, tym więcej pieniędzy zostaje przeznaczonych na walkę z głodem.

Podobną akcję, zorganizowano w Polsce, w zeszłym roku. Projekt: pomoc mierzona kilometrami sieci T-mobile, zakładał pokonanie, przez użytkowników aplikacji Enodmondo, miliona kilometrów. Celem akcji było zaangażowanie Polaków w – dosłownie – aktywną pomoc  Fundacji Nie jesteś sam. Bowiem, za osiągnięcie magicznej cyfry 1000 000 km, T-mobile miało wpłacić 1000 000 złotych na konto fundacji. Finał projektu, zaskoczył samych organizatorów. Okazało się, że założony milion był tylko początkiem. Użytkownicy aplikacji tak się zaangażowali w aktywne spędzanie czasu, że finalnie pokonali ponad 40 milionów kilometrów, tracąc przy tym dwa miliardy kalorii.

Uwielbiam tego typu inicjatywy, bo nie tylko motywują do ruszenia się z przysłowiowej kanapy, ale przy okazji pozwalają pomóc potrzebującym. Jednym słowem przyjemne z pożytecznym!

 

Dodaj komentarz